Hırvatistan

Orta Avrupa,Balkanlar ve Akdeniz üçlemesinin tam ortasında bulunan harika bir ülke! Hırvatistan her zaman gezginler,turistler ve yatırımcılar için cazip bir bölge olmuştur. Doğal güzellikleri, turizm standartları ve tarihiyle dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Coğrafi konumu sebebiyle bir çok turizm alanında faaliyet gösterir. Hem deniz-kum-güneş alanında ise 100’den fazla mavi bayraklı plajıyla bu alandaki en donanımlı ülkelerin başında gelir. Hırvatistan denince akla gelen ilk şehir tabii ki başkent Zagreb.

Zagreb turizm merkezi olan şehirlerin başında geliyor ve birçok 5 yıldızlı otelle Hırvatistan’a gelen turistleri ağırlıyor. Zagreb şehrini baştan aşağı gezebilmeniz için size kesinlikle Zagreb’de araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Sitemiz aracılığıyla yapacağınız rezervasyon size Zagreb ve Hırvatistan’ın diğer merkezi noktalarında kiralık aracınızla dolaşma imkanı sunuyor.

Ülkenin geri kalanında ise gezilmesi gereken onlarca yer var ve bunları yazarak tarif etmemiz imkansız. Ama atlamadan belirtmemiz gereken bir yer varsa o da kesinlikle Dubrovnik.UNESCO dünya kültür miras listesinde yer alan bu eski şehiri görmeden Hırvatistan’dan ayrılmamalısınız. Ayrıca Dalmaçya kıyıları da yatçılık ve yat turizmiyle öne çıkan başka bir bölgedir. Plitvice Doğa Parkı ise ülkede sıkıca korunan doğal yaşam alanlarından biridir. İçerisinde göller ve şelaleler bulunduran bu park Hırvatistan gezinizdeki en önemli duraklardan biri olmalıdır. Gezilecek ve yapılacak çok şeyin olduğu Hırvatistan’da araç kiralamak çok mantıklı bir seçimdir. Sınırsız kilometre, Kaza ve Hırsızlık Sigortası,GPS veya çocuk koltuğu gibi opsiyonel ekstralar sizin isteğinize gore kiralık kontratınızda yer alabilir.